Koju vrstu glazbe i koje izvođače najradije slušate?
- Playlista mi jako ovisi o raspoloženju, susretima s ljudima i njihovim preporukama, ali vrsta glazbe kojoj se nakon svakog glazbenog izleta vraćam je klasična. Razdoblja u klasičnoj glazbi koja volim su romantizam (Chopin, Čajkovski, Rahmanjinov) i još draži ekspresionizam, posebice Debussyja i Ravela. Suvremenu glazbu volim slušati na stranim jezicima, pa u zadnje vrijeme slušam brazilski bend "Los Hermanos", belgijsku pjevačicu Angele, talijanske izvođače Jovanottija i Minu te američki Lord Huron. Domaću glazbu rijetko slušam, ali volim čuti Olivera, Gibonnija i Dvornika.
Zbog čega baš ti žanrovi i izvođači, što vas tome privlači?
- Klasična glazba mi se neprimjetno zavukla pod kožu dok sam svirao klavir u osnovnoj glazbenoj školi. Iako sam na kraju glazbene škole mislio da nikad više neću sjesti za klavir i svirati klasiku, iz razloga što je sviranje gitare u bendu bilo više "cool", film "Pijanist" Romana Polanskog bio je početak povratka crno-bijelim tipkama. Volim klasiku zbog onih trenutaka kada se nakon poslušanog ili odsviranog zaustavim i zapitam: "Kako je to uspio skladati?", i u tim prekrasnim inspirativnim trenutcima čovjek spoznaje da ljudsko umijeće nadilazi ovozemaljsko. Drukčije je što se tiče suvremene glazbe. Tu najviše volim zajedništvo ljudi na nekom koncertu kada svi u isti glas pjevaju i pulsiraju. Glazba je jezik koji od rođenja svi razumijemo, bez obzira na naše različitosti.
Koju ste glazbu i izvođače slušali ranije i zbog čega ste prešli na druge?
- Prije sam pretežito slušao rock - krenulo je u petom osnovne s "Peppersima" koje sam otkrio nakon "Snow (Hey oh)" na radiju, a kasnije "Pearl Jam", "U2", "Queen", "The Cure", INXS, "Beatles" i "Ekatarina Velika". Uvijek se rado vraćam ovim izvođačima, ali trudim se širiti glazbene vidike što uz današnju tehnologiju nije teško.
"Glazba je jezik koji od rođenja svi razumijemo, bez obzira na naše različitosti"
- Bojan Purić