Posljednje vijesti:
Veselo na Nerezincu i oko njega - 07.08.2022.
Otočni kapetani: Giovanni Luigi Premuda - 07.08.2022.
Osma klapska smotra u Ćunskom - 07.08.2022.
Bučanje i Tamaris u finalu, odbojkaši pobjedni - 07.08.2022.
Božinović prvi na Creskom semnju - 07.08.2022.

Prijava

Forgot Username or Password ?
    Otoci.netOtoci.netOtoci.net
    • Događaji
      • Crna kronika
      • 21 o meni
      • Najave
    • Turizam
    • Politika
    • Kultura
    • Baština
      • Iz vaših albuma
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Vaterpolo
    • Zabava
      • Što slušam
    • Servisne informacije
    • Oglašavanje



    Ivković proziva Cappellija i Nedića zbog Rukavića

    Bojan Purić
    Srijeda 27.02.2013.
    Tweet

    Rudolf Ivković održao je konferenciju na Rukaviću / foto: B. Purić
    Rudolf Ivković održao je konferenciju na Rukaviću / foto: B. Purić
    "Na sutrašnjoj sjednici Gradskog vijeća, gradonačelnik Cappelli želi dobiti sve ovlasti za gradnju na Rukaviću", kazao je Rudolf Ivković na konferenciji za novinare održanoj na sadašnjem parkiralištu...

    U društvu stranačke kolegice Jadranke Špiranec, Ivković, predsjednik lošinjske organizacije HSLS-a i njihov najavljeni kandidat na nadolazećim gradonačelničkim izborima, kazao je da je HSLS jedina oporba na otoku i prozvao SDP zbog nedostatka reakcije na poteze vladećeg HDZ-a.

    "Cappelli želi na sutrašnjoj sjednici dobiti sve ovlasti za gradnju na Rukaviću, nakon što Vijeće bude raspušteno 19. ožujka", navodi Ivković.

    "Bili smo u koaliciji s HDZ-om 2009. i 2010. godine, ali izašli smo zbog samovolje gradonačelnika Garija Cappellija. HSLS se protivio pogodovanju privatnom investitoru, tvrtki Navam d.o.o., te dozvoli hipoteke na gradsko zemljište u iznosu prvi put od 600 tisuća eura, drugi put 42 milijuna kuna, bez znanja Gradskog vijeća i Ministarstva financija, što je suprotno svim zakonskim odredbama i potpisanom ugovoru. Gradonačelnik je na projektu Bočaca (Lidla) načinio dva kaznena djela pogodovanja i prekoračenja ovlasti. Lani smo u više navrata javnim istupima upozoravali kako gradska vlast ne radi u korist građana već izravno pogoduje privatnom investitoru", kazao je Ivković.

    "Iako svjedočimo čestim izjavama gradonačelnika, kako su građani pozvani sudjelovati u raspravama o prostornim planovima i kako mu je mišljenje građana važno, u stvarnosti imamo potpuno drugačiju sliku - nepoštivanje građana i njihovih mišljenja potkrijepljenih peticijom s preko 200 potpisa. Zašto Grad navodi da ima 17 lokacija za gradnju stanova, a inzistira baš na gradnji na Vresikovu i Rukaviću, koji su od neupitne važnosti za stanovništvo? Zašto se raspisuje natječaj za stanogradnju za mlade obitelji, a još nisu realizirane liste iz 2006. i 2008. godine?", komentira HSLS-ov kandidat.

    "Građanima i gostima ovdje treba uređeno parkiralište. Ne čudi nas da Lošinj više nije među prvih deset najtraženijih otočkih destinacija u 2013. godini, a to možemo zahvaliti vladajućem HDZ-u na čelu s Garijem Cappellijem i Antom Nedićem", zaključio je Ivković.

    Stanovnik susjedne Haračićeve ulice, Krešimir Borić, pridružio se konferenciji, naglašavajući da nije član stranke, a da gradnju na Rukaviću smatra napadom na neizgrađeni prostor, koji je najveći kapital Lošinja, uspoređujući situaciju s najavljenom gradnjom na Srđu ponad Dubrovnika, kojoj se Dubrovčani žestoko protive.


    Tweet
    Cres boats 2022.
    Lošinjski muzej - strip Jazon i Argonauti 2022
    Sobol Nekretnine
    Oglašavanje na Otoci.net - stiže sezona 2022

    Servisne informacije

    Trajekti Merag–Valbiska, Porozina–Brestova Trajekti Merag–Valbiska, Porozina–Brestova
    Katamaran M. Lošinj - Cres - Rijeka Katamaran M. Lošinj - Cres - Rijeka
    Brod M. Lošinj - Unije - Susak Brod M. Lošinj - Unije - Susak

    Najčitanije

    • Ozlijeđen alkoholizirani vozač
    • Rampe odlaze u skladište, plaćanje putem automata
    • Crnović umjesto Velčića, Španjić umjesto Crnovića
    • Noćna pljačka mjenjačnice
    • Stacionar zatvoren zbog "prodora" koronavirusa

    Najnovije

    08 / 07 2022 Veselo na "Nerezincu" i oko njega
    08 / 07 2022 Otočni kapetani: Giovanni Luigi Premuda
    08 / 07 2022 Osma klapska smotra u Ćunskom
    08 / 07 2022 "Bučanje" i "Tamaris" u finalu, odbojkaši pobjednici "Maro i Iza"
    08 / 07 2022 Božinović prvi na "Creskom semnju"

    Na današnji dan:

    ...

    otoci.net
    • Kontakti
    • Uvjeti korištenja
    • Oglašavanje
    • Impressum
    • Početna
    • Događaji
      • Crna kronika
      • 21 o meni
      • Najave
    • Turizam
    • Politika
    • Kultura
    • Baština
      • Iz vaših albuma
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Vaterpolo
    • Zabava
      • Što slušam
    • Servisne informacije
    • Oglašavanje
    Ova web stranica koristi (cookies) kolačiće za spremanje podataka o posjeti. Ako nastavite koristiti ovu web stranicu pristajete na uporabu kolačića.
    Slažem se