
Na Pišarjoli je nastavljen boćarski turnir, a pod obližnjom ložom započeo je turnir u briškuli. Nastup je imala ritmička skupina djevojčica, nedaleko od štandova s otočnim suvenirima. Ispred Creskog muzeja, predstavljen je komplet "vizira" virtualne stvarnosti na temu Cresa u doba renesanse, za što su na početku najviše zanimanja pokazala okupljena djeca.
U zgradi Zajednice Talijana Cresa, predavanje o podvodnoj buci održala je Tihana Vučur iz lošinjskog Instituta za istraživanje i zaštitu mora "Plavi svijet", a ispred prostora "Creskog kaića" na glavnom gradskom trgu, brudet je pripremala skupina članova Zajednice Talijana. U večer je okupljene Cresane i goste uveo glazbeni duo "In Between".
Program "Creskog kaića" bit će nastavljen i sljedećih pet dana, s vrhuncem u subotu, kada će se održati i istoimena regata tradicijskih barki na jedra. U međuvremenu, mnogi će pogledi biti usmjereni u nebo, prema prognozama, pojedine večeri programa mogla bi dijelom pokvariti kiša.
