Uskrsnice umirovljenicima

foto: M. Cotardo
foto: M. Cotardo
Iz uprava gradova Malog Lošinja i Cresa upućene su obavijesti o iznosima uskrsnica za umirovljenike s prebivalištem na njihovim područjima.


U Cresu, iznos uskrsnice je po 50 eura za umirovljenike koji imaju mirovinu do 500 eura, a za one kojima je mirovina veća, usksrnica je po 30 eura. Isplate su počele 23. ožujka i trajat će do 13. travnja, s tim da zahtjev trebaju predati oni koji su tek postali umirovljenici, dok oni koji su već u evidenciji i, primjerice, lani dobili božićnicu, ne moraju poduzimati ništa.

U Malom Lošinju, iznos za sve umirovljenike je 50 eura i također se trebaju javiti jedino oni umirovljenici koji nisu ranije dostavili svoje podatke - rješenje o mirovini, broj računa i kopiju osobne iskaznice.