
Deset tročlanih ekipa dobilo je dagnje i vino, za ostale sastojke i sav pribor morali su se snaći sami, a imali su zadatak napraviti bijelu, a potom i crvenu buzaru. Žiriju, u kojemu su bili Adrijano Nikolić, Radovan Marčić i Mario Bobanović, potom su donešeni uzorci, a na temelju ukusa "šuga" te pripremljenosti mesa u školjkama, članovi žirija opredijelili su se za po tri najbolje buzare, s tim da nisu mogli znati koja buzara je iz čije "radionice".
U pripremanju dagnji na bijelu buzaru pobijedila je momčad "Veloselski zetovi" - Sandro Tarabocchia, Marko Tarabocchia i Tomica Štimac, druge su "Veloselke", a treće "Mušule". Za crvenu buzaru, prvu nagradu dobila je ekipa "Mušule" - Marin Ivančić, Jana Solenički i Marin Solenički, drugu "Pizdice", a treću "Veloselke". Organizatori su posebno istaknuli Mariju Ostroman kao najstariju sudionicu ovog kuharskog natjecanja.
Kako je u optjecaju bilo 70 kilograma dagnji, a u subotnju se večer u veloselsku luku slila rijeka posjetitelja, jasno je da mnogi nisu uspjeli kušati ono što su ekipe pripremile, ali uz piće, druženje i glazbu porečke skupine "Malvazija band", zabave do kasnih sati nije manjkalo. Priredbu, kojom je u prvi plan stavljeno tipično primorsko jelo, organizirali su Roberto Nikolić te udruga "Relive" predvođena Markom Heskyjem.
