
Glavni lošinjski trg, uz ovdašnje članove stranke, posjetili su koordinatori "Možemo!" iz Rijeke - Nebojša Zelič i Morena Lekan, koja nam je kazala da je dosad prikupljeno 40 tisuća na ovu peticiju, kojom stranka želi pridonijeti jačanju sustava javnog zdravstva i prestanku preusmjeravanja javnog novca u privatno zdravstvo. U praksi, peticija se potpisuje putem interneta, pa su i prisutni za štandom na to upućivali prolaznike.
"Posljedice takvih politika osjećaju onkološki pacijenti koji čekaju na pretrage i liječenje. Osjećaju ih stanovnici otoka i manjih sredina kojima zdravstvena zaštita nije jednako dostupna kao u velikim gradovima. Osjećaju ih svi oni koji uredno izdvajaju za zdravstveni sustav i očekuju da taj sustav radi u njihovu korist", izjavila je Lekan.
