
Sutra, na dan Kašmanova rođenja u Malom Lošinju prije 175 godina, a u godini obilježavanja stote godišnjice njegove smrti (u Rimu), nastupit će operni pjevači Darija Auguštan (sopran), Sofija Petrović (mezzosopran), Leon Košavić (bariton) te Martin Sušnik (tenor) uz pratnju Simfonijskog orkestra HRT-a s dirigentom Darijanom Ivezićem. Bariton Košavić u tom će pogledu imati ulogu Kašmana, interpretirajući njegove nastupe s najvažnijih onodobnih svjetskih pozornica.
Početak je u 21 sat, a umjetnički voditelj Danijel Gašparović najavio je da će na programu biti J. Strauss ml., Delibes, Bizet, Gounod, Cilea, Čajkovski, Wagner, Puccini, Bellini i Verdi.
Na istom mjestu, u utorak će koncert održati pjevač Marko Tolja, a u srijedu će se na pjacalu ispred župne crkve održati koncert klapa "Trogir", "Porto Re" (Kraljevica), "Čikat" (Lošinj) i "Teha" (Cres).
