Priča o ljubavi i erotici u starom Rimu

Detalj s izložbe
Detalj s izložbe
Od četvrtka će u galeriji "Fritzi" u zgradi sjedišta Lošinjskog muzeja biti postavljena izložba "Ars Amatoria - ljubav i erotika u starom Rimu", čija je autorica dr. Kornelija A. Giunio.


Ova je izložba predstavljena u veljači 2015. godine u Zadru, a sada će je Arheološki muzej Zadar i Lošinjski muzej prirediti i u Malom Lošinju. Otvaranje je u četvrtak u 19 sati, a ostat će postavljena sve do 1. rujna.

Organizatori najavljuju: "Kroz 22 panoa i nekolicinu eksponata, autorica priča priču o ljubavi i erotici u starom Rimu, nastojeći destigmatizirati stari Rim mjesto razvratnosti i perverznosti, te otkriti istinu ili barem dio istine o ljubavi i seksualnosti u starom Rimu. Erotika, odnosno seks i seksualnost, česta su tema u rimskoj umjetnosti i književnosti, ali je u stvari u potpunosti pogrešan stav da su Rimljani bili opsjednuti seksom ili da su bile neograničene seksualne slobode. Prije bilo kakve osude potrebno je dobro poznavanje rimske kulture i civilizacije, religije, običaja i društva".