Poludivlja blitva s Unija predstavljena u Kršanu

foto: D. Ogurlić
foto: D. Ogurlić
Na Festivalu samoniklog bilja, koji je protekli vikend održan u Kršanu, sudjelovala je i Marta Fazlić iz Malog Lošinja, pripremivši divlju blitvu s otoka Unija i predstavivši svoju knjigu "Nonina otočna kuharica".


Dvodnevnu su priredbu organizirali Turistička zajednica Kršana, Općina Kršan i Poljoprivredna zadruga "Čepić polje" u suradnji s Upravnim odjelom za poljoprivredu, šumarstvo, lovstvo, ribarstvo i vodoprivredu Istarske županije, a organizatori ističu devizu "ekološki osviještenog festivala".

Marta Fazlić, odnedavno u mirovini nakon dugogodišnjeg vođenja lošinjske radijske postaje, uoči festivala nabrala je divlju, ili kako je još naziva - poludivlju blitvu s Unija, pa ju je skuhala s paštom, podijelivši nekoliko desetaka porcija zainteresiranim posjetiteljima festivala, a pritom je našla vremena saslušati dva tematska predavanja na festivalu, kojemu je ovo bilo dvanaesto izdanje.