Posljednje vijesti:
Kod Lubenica pronađen preminuli strani državljanin - 15.08.2026.
Novi rezultati u ponedjeljak, dotad preporuka za p - 15.08.2026.
Unije: Peticija za manji porez na nekretnine i bol - 15.08.2026.
Zbog onečišćenja mora i problema u vodoopskrbi zat - 15.08.2026.
Meh za pozdrav do sljedećega ljeta - 15.08.2026.

Prijava

Forgot Username or Password ?
    Otoci.netOtoci.netOtoci.net
    • Događaji
      • Crna kronika
      • Najave
    • Revija
      • 21 o meni
    • Turizam
    • Politika
    • Kultura
    • Baština
      • Iz vaših albuma
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Vaterpolo
    • Zabava
      • Što slušam
    • Obavijesti
    • Oglašavanje




    O mostu, vezama s Italijom, Apoksiomenu, propadanju šume...

    Bojan Purić
    Srijeda 25.03.2015.
    Tweet

    Sjednica skupštine Turističke zajednice / foto: B. Purić
    Sjednica skupštine Turističke zajednice / foto: B. Purić
    Na što će se moći računati u predstojećoj turističkoj sezoni, a na što ne - o tome je bilo riječi na sjednici skupštine Turističke zajednice Grada Malog Lošinja...

    Direktorica Đurđica Šimičić počela je sjednicu izvještajima o prošlogodišnjem radu TZ, navodeći da je lani ostvareno 6 posto manje turističkih noćenja u odnosu na 2013. godinu, a zbog pada broja noćenja austrijskih gostiju, na tom će se tržištu pojačati reklama. Prosječan broj dana boravka i dalje je osam.

    "Možemo unaprijediti plaže, ne samo na Čikatu koja se sada uređuje. Velika je i potreba za uređenjem biciklističkih staza", kazala je Šimičić, zahvalivši svim turističkim djelatnicima na doprinosu u dobivanju nagrade UNWTO-a.

    U raspravi je Tatjana Braškić ("Jadranka") pitala zbog čega je Lošinj dobio relativno malo iz Fonda za razvoj turizma, iako puno uplaćuje u njega, na što je dogradonačelnica Ana Kučić, predsjedavajuća sjednice, kazala da Ministarstvo favorizira ruralna područja.

    Mario Kamalić zatražio je da i TZ izvrši pritisak da se most na Privlaci stavi u pogon, iz prometnih i sigurnosnih razloga, a imao je i primjedbu na najavljenu plažu na Poljani: "Postoji opasnost da zbog 400 metara plaže na Poljani, luka Mali Lošinj izgubi status luke međunarodnog prometa - što nam je bitnije?" Ana Kučić odgovorila je da Grad nikako neće dopustiti gubitak takvog statusa.

    Nakon jednoglasnog usvajanja izvještaja, kao i onih o radu Turističkog vijeća, te Nadzornog odbora, pod točkom "razno", direktorica Šimičić je kazala da će ured TZ tijekom naredna dva mjeseca preseliti u veći prostor, bivši "Feroelektro" - donedavno trgovinu "Kozmo", te da je s Turističkom zajednicom Cresa dogovorena daljnja suradnja u projektu PPS koji objedinjava više turističkih zajednica. Ana Kučić izvijestila je da će statua Apoksiomena od 10. travnja biti izložena u Londonu, uz prateću turističku prezentaciju Lošinja, a potom u Los Angelesu.

    Lovro Hesky (turistička agencija "Val") upozorio je na to da ovoga ljeta neće biti brodske veze Lošinja i Venecije, nakon čega je Josipa Saganić ("Lošinjska plovidba - Turizam") kazala da će postojati brodska veza s Pesarom. "Za hidroavionske veze, Županija priprema dokumentaciju za raspisivanje koncesije", kazala je Ana Kučić.

    Flavio Matesić iz kampa "Baldarin" upozorio je na problem turističke ambulante u Punti Križa, za koju ove godine nisu predviđena sredstva Grada i Turističke zajednice.

    Privatna iznajmljivačica Marija Holjevina požalila se da su njeni turisti dobili kazne za ribolov u uvali Valdarke, dok domaći ribolovci koji su bili pored njih nisu kažnjeni, predloživši da se izdavanjem karte objave pozicije na kojima je ribolov dozvoljen. Također je zatražila da se posade novi borovi na mjestima gdje su pali stari. Sonja Gulam iz Nerezina požalila se da oborena stabla i u dobrovoljnim akcijama prikupljeno smeće dugo ostaje uz ceste, odnosno u uvalama, neodveženo.

    Hesky i Tihana Dakić-Barichievich (agencija "Turist") požalili su se na problem s parkiralištima u Velom Lošinju, odnosno da je smanjenjem broja, odnosno naplatom parkirališta u kompleksu hotela "Punta", dio hotelskih gostiju počeo parkirati drugdje, te ponestaje mjesta za građane i goste privatnih apartmana.


    Tweet
    Osorske glazbene večeri
    Vatrogasni dom Cres 2026. - 300x60
    POU kino 8/2026.
    Sobol Nekretnine


    Servisne informacije

    08 / 13 2026 Bez struje, 14. 8. 2026.
    08 / 11 2026 Bez vode, 12./13. 8. 2026.
    08 / 04 2026 Bez struje, 5. 8. 2026.
    07 / 31 2026 Matični ured, VII/2026.
    07 / 30 2026 Bez vode, 30./31. 7. 2026.
    Trajekti Merag–Valbiska, Porozina–Brestova Trajekti Merag–Valbiska, Porozina–Brestova
    07 / 02 2026 Matični ured, VI/2026.
    06 / 14 2024 Katamaran Pula - M. Lošinj - Zadar
    06 / 08 2026 Matični ured, V/2026.
    Katamaran M. Lošinj - Cres - Rijeka Katamaran M. Lošinj - Cres - Rijeka
    Brodska linija Ilovik - Mrtvaška Brodska linija Ilovik - Mrtvaška
    05 / 02 2026 Matični ured, IV/2026.
    04 / 07 2026 Matični ured, III/2026.
    02 / 27 2026 Matični ured, II/2026.
    Brod M. Lošinj - Unije - Susak Brod M. Lošinj - Unije - Susak

    Najčitanije

    • Pješakinja teško ozlijeđena, autobus prešao preko nogu
    • Mimohod na velikoj vrućini
    • Više autobusnih linija na otocima
    • Za proslavu 20. godišnjice odabrali najtoplije dane godine
    • Proslavili 20. godišnjicu završetka osnovne škole
    • Pripremljeno 460 kg dagnji, "Kako god toć" proglašeni pobjednicima

    Najnovije

    08 / 15 2026 Kod Lubenica pronađen preminuli strani državljanin
    08 / 15 2026 Novi rezultati u ponedjeljak, dotad preporuka za prokuhavanje vode
    08 / 15 2026 Unije: Peticija za manji porez na nekretnine i bolju infrastrukturu
    08 / 15 2026 Zbog onečišćenja mora i problema u vodoopskrbi zatražena izvanredna sjednica Vijeća
    08 / 15 2026 Meh za pozdrav do sljedećega ljeta
    08 / 15 2026 G. Stipanov s reprezentacijom igrala u Sabadellu
    08 / 14 2026 Danas završavaju Lubeničke večeri

    Na današnji dan:

    15.08.1944.

    Nijemci i ustaše deportirali 16 mladića iz Nerezina na prisilni rad u Njemačku

    15.08.1994.

    U Zagrebu umro Ivan Beuc, povjesničar, istraživač nacionalno-gospodarske problematike Istre i otoka u drugoj polovici XIX. i početku XX. stoljeća

    otoci.net
    • Kontakti
    • Uvjeti korištenja
    • Oglašavanje
    • Impressum
    • Početna
    • Događaji
      • Crna kronika
      • Najave
    • Revija
      • 21 o meni
    • Turizam
    • Politika
    • Kultura
    • Baština
      • Iz vaših albuma
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Vaterpolo
    • Zabava
      • Što slušam
    • Obavijesti
    • Oglašavanje
    Ova web stranica koristi (cookies) kolačiće za spremanje podataka o posjeti. Ako nastavite koristiti ovu web stranicu pristajete na uporabu kolačića.
    Slažem se
    Kopiranje sadržaja nije dozvoljeno