Adela Pešić javila se, navodeći da je na ovu jahtu upozoravala nekoliko tjedana, a nakon potonuća i da su se pojavili neugodni mirisi iznad morske površine. Na naš upit Lučkoj kapetaniji, stigao je odgovor iz Ministarstva mora, prometa i infrastrukture RH, u kojemu stoji da su jučer službenici lošinjske ispostave kapetanije pregledali mjesto potonuća, vlasniku izdali rješenje o uklanjanju jahte, a da je inspekcijskim nadzorom utvrđeno kako je vlasnik koncesije postavio plutače za privez u ovoj uvali, a na jednu od plutača bila je privezana potonula jahta.
"Nadalje, koncesionar pomorskog dobra u predmetnoj uvali preventivno je postavio samoupijajuću branu oko mjesta potonuća, dok je sve pripadajuće predmete izvadio iz mora, odnosno, uklonio s obale. Službenici Lučke ispostave Mali Lošinj jutros su ponovno izvršili nadzor pozicije potonuća i stanja u uvali Sv. Martin, kojim nisu uočili tragove površinskog onečišćenja mora i morskog okoliša te se kupači nesmetano koriste plažom i borave u moru", javljaju iz Ministarstva.
Iz Županijske lučke uprave Mali Lošinj javljaju da su ih već kontaktirali zabrinuti građani, ali da mjesto potonuća nije u njihovoj nadležnosti, no i da su postavili samoupijajuće brane radi izbjegavanja zagađenja.
Oko mjesta potonuća jahte postavljena brana, kupači javljaju o neugodnom mirisu
- Bojan Purić