Autorica ove izložbe, koja će biti otvorena i tijekom travnja i svibnja, istaknuta je heraldičarka Jasmina Ćus-Rukonić, koja je ovom zgodom registrirala 22 grba i znaka. Jedan je izrađen u mramoru, onaj obitelji De Petris u Belom, osamnaest ih je u kamenu, jedan od lijevanog armiranog betona (petokraka iz Belog), jedan od pečatnog voska (austro-ugarska carska državna ustanova iz Belog), a jedan od gipsa - franjevački grb u Martinšćici.
Prema dataciji, najveći broj grbova je iz vremena druge venecijanske uprave, a ukupni raspon izloženih grbova je od 15. do 20. stoljeća.
"Kameni grbovi creskog ladanja uglavnom se nalaze na nadvratnicima ulaznih vrata, krunama zdenaca, kamenici, nadgrobnim pločama, križu ili samostalno na postamentu. Od toga su na nadgrobnim spomencima: tri grba obitelji Bochina, dva grba bratovštine Svetog Tela i ratara, grb nepoznate obitelji iz Stivana te tri znaka pučkih bogatih obitelji Kamalić u Mergu, Šintić u Predošćici, Vidić u Bućevu. Na nadvratnicima ulaznih vrata potvrđena su dva znaka sv. Bernardina (Beli, Stivan), znak i grb obitelji Bochina na Parhavcu. Jedan je samostojeći grb Republike Venecije - replika u Belom, zatim grb nepoznate obitelji na kamenici iz Brega, grb nepoznate obitelji na pilu iz Lubenica, grb obitelji Sforza na kruni zdenca te jedan znak sv. Bernardina na križu u Dragozetićima", navela je autorica izložbe.
Creski muzej pri Pučkom otvorenom učilištu Mali Lošinj izdao je i popratni katalog, čiji tekst potpisuje autorica izložbe Jasminka Ćus-Rukonić, likovno oblikovanje Slaviša Srdić, a fotografije Đanino Sučić - Mornarić. Prijevod na engleski obavio je Bernard Solis, a na talijanski Ondina Saganić-Stanić.
Otvaranju izložbe prisustvovali su gradonačelnik Kristijan Jurjako, direktorica Turističke zajednice Sanja Živanović i drugi.
Otvorena izložba creskih grbova
- Bojan Purić