U ciklusu "tinelavanja četvrtkom", u privatnoj knjižari i galeriji "Tinel" vlasnice Irene Dlaka, čitane su pjesme otočnih autora. Večer je otvorila Avelina Damijanjević Kovačić koja je čitala svoje pjesme, pisane onako kako se govori u njenom rodnom Podolu.
Pjesme creske pjesnikinje Dalide Toić čitala je Eleonora Šintić-Russin, profesorica u lošinjskoj osnovnoj školi - obje su porijeklom iz Merga.
Uz uvod o njegovom životu i situaciji na otocima u njegovo vrijeme, pjesme lošinjskog pjesnika Nika Pinčića čitala je Margita Nikolić, nekadašnja učiteljica i ravnateljica lošinjske osnovne škole, u mirovini nastanjena na Unijama, dodajući i svoje radove.
Na kraju, dobrovoljac za čitanje pjesme orlečkog pjesnika Valtera Mužića, sada nastanjenog u Italiji, bio je Ferdinand Zorović, koji je, međutim, ponudio "slobodni prepjev" na nerezinski.
Ča i ce u poetskom zagrljaju
- Bojan Purić