U Sisku zaplivali do prvog mjesta

Ekipa Lošinja nakon turnira
Lošinjski vaterpolisti pobijedili su na kadetskom Božićnom turniru u Sisku, ostavši neporaženi u šest utakmica.

Kako je izostao jedan od šest najavljenih klubova, promijenjen je sustav natjecanja, pa se najprije igralo kružno (svatko sa svakim), a potom su četiri prvoplasirana nastavila kup-sustavom.

Rezultati, prvi dio: Osijek - Lošinj 5:7 (Banović 4, F. Domazet, Pupovac, Sorić), Garestin - Lošinj 3:11 (Banović 4, Sorić 4, Tićak, F. Domazet, Pupovac), Siscia - Lošinj 2:11 (Banović 4, Sorić 4, Tićak, F. Domazet, Bonić), Lošinj - Dabar 10:1 (Sorić 4, F. Domazet 2, Banović 2, Muškardin, Vodarić), polufinale: Siscia - Lošinj 1:7 (D. Domazet 2, F. Domazet 2, Tićak, Banac, Sorić), finale: Osijek - Lošinj 4:5 (Sorić 2, Matković, D. Domazet, F. Domazet).

Poredak: 1. Lošinj, 2. Osijek, 3. Siscia (Sisak), 4. Garestin (Varaždin), 5. Dabar (Sarajevo).

Za "Lošinj" su igrali Arijan Matković, Karlo Tićak, Fran Vodarić, Dea Domazet, David Banac, Roko Muškardin, Marko Banović (proglašen najboljim igračem turnira), Filip Domazet, Josip Sorić, Aurora Stipanov, Luka Bonić, Damijan Pupovac, Damian Sutlić, Vito Andrič Tušup; trener Domenico Jureša.

Za vrijeme ovog turnira, u Zagrebu je odigrana završnica Hrvatskog vaterpolskog kupa za seniorke, a u sastavu zagrebačke "Mladosti" koja je osvojila trofej, bila je i Lošinjanka Leona Janković, koja je tako uz ranije medalje u omladinskim kategorijama, sa "žabicama" stekla i seniorsku.