Perčić dvaput na pravom mjestu

Vedran Perčić / foto: B. Purić
Pogocima Vedrana Perčića u prvom i drugom poluvremenu, sastav "Cresa" došao je do tri boda, po četvrti put u pet kola.

Utakmica Prve županijske lige, 5. kolo:
Cres - Draga 2:1 (1:0)
CRES - Igralište Dari. Gledatelja: 80. Sudac: Šabanović (Matulji).
Strijelci: 1:0 - Perčić (41), 2:0 - Perčić (81), 2:1 - Kereš (90).
CRES: Zmajla, Kalčić, Vulin (od 67. Mikičić), Matovina, Kovčalija, Polegubić, Marelja (od 46. Kovačić), Abram (od 86. Lapov), Sedlić, Zubović, Perčić. Trener: Cunjak.
DRAGA: Bošnjak, Sinožić (od 59. Topić), Nuaj, Turak (od 78. Đuga), Tokić, Tkalčević (od 86. Hlanuda), S. Šerifi (od 63. Ferenčak), Rubinić, Kereš, Rukavina, Frolja (od 74. Saleš). Trener: Mikulić.

Pred kraj prvog poluvremena, nakon udarca Andreja Abrama, vratar gostiju Toni Bošnjak kratko je odbio loptu, što je iskoristio vješti Vedran Perčić i postigao pogodak za vodstvo.

U nastavku, na najveća se uzbuđenja čekalo do završnice - u 81. minuti Perčić je ponovno strijelac (njegov šesti gol u sezoni), a utješni pogodak za goste iz slobodnog udarca dao je iskusni Nebojša Kereš, svojedobno i igrač "Cresa".

Ostali rezultati 5. kola: Lovran - Orijent 2:4, Klana - Lokomotiva 1:1, Kraljevica - Goranin 8:1, Rječina - Zamet 4:2, Mune - Borac 2:1, Rab - OŠK 0:4.

Poredak: Orijent 13, Mune, Cres 12, Lokomotiva 10, Rječina, Klana 8, Kraljevica 7, OŠK 6, Draga, Lovran 5, Zamet, Goranin 4, Borac 3, Rab -1 bod.

U 6. kolu: OŠK - Cres.