I uz nekoliko izostanaka "Jadranka" nadmoćna "Rovinju"

Pokušaj Kovačevića (br. 13) / foto: B. Purić
Nakon dva poraza, lošinjski košarkaši s lakoćom su na svom parketu svladali znatno slabiju momčad "Rovinja"...

Utakmica Hrvatske A-2 lige Zapad (m), 6. kolo:
Jadranka - Rovinj 64:49 (17:3, 23:9, 17:11, 7:26)
MALI LOŠINJ - Dvorana Bočac. Gledatelja: 100. Suci: Lenac (Rijeka) i Knežević (Kraljevica).
JADRANKA: Starčević 9, Mužić 11, Horvat 3, Herenda 7, Žeželj 5, Jović 2, Ivanišević 2, Kovačević 17, Blažević, Kušeta 5, Mršić 3, Budinić. Trener: Starčević.
ROVINJ: Banko 2, Honović, Trošt, Burić 9, Jelača 7, Zečević 15, Šturman 4, Križanac 4, Komadina 6, Ključević 2. Trener: Orbanić.

"Jadranka" je na parket Bočaca istrčala u ozljedama i službenim odsustvima prorijeđenom sastavu - nije bilo Taribe, Kremenovića, Jakovljevića i Stojnića. O tijeku utakmice dovoljno govori činjenica o 14 poena prednosti nakon prvih deset minuta (samo tri poena "Rovinja" u prvoj četvrtini!), odnosno čak 29 poena prednosti Lošinjana na poluvremenu.

Trener-igrač domaćih Goran Starčević trima se tricama "razmahao" u prvoj četvrtini, pa više nije ulazio u igru, a u drugoj četvrtini istaknuo se Marin Žeželj, što u organizaciji igre svoje momčadi, što u osujećivanju akcija gostiju. Konstantu je predstavljao Želimir Kovačević, sa 17 poena najučinkovitiji pojedinac utakmice.

Velika prednost omogućila je Starčeviću da znatniju minutažu dodijeli dječacima Timonu Joviću i Matteu Mršiću, koji su ponešto i pogodili. Igranje "Jadranke" u "šarenom" sastavu omogućilo je "Rovinju" da pred kraj utakmice, naročito tricama, smanji razliku na nešto prihvatljivih 15 poena.

Nakon šest kola, "Jadranka" ima omjer pobjeda i poraza 4:2, te u sljedećem kolu gostuje kod "Šanca" u Karlovcu.