Lošinjani dobili i četvrtu domaću zaredom

Škarica u borbi s Krčanima / foto: B. Purić
Postaje zanimljivo u donjem dijelu ljestvice Druge lige Zapad - lošinjski košarkaši u dvoboju s krčkima došli su do četvrte pobjede i sada imaju samo pobjedu manje od osme, a dvije pobjede manje od sedme momčadi lige...

Utakmica Druge hrvatske košarkaške lige Zapad (m), 16. kolo:
Jadranka - Krk 80:67 (20:9, 20:25, 29:12, 11:21)
MALI LOŠINJ - Dvorana Bočac. Gledatelja: 80. Suci: Žagar, Baki i Katanić.
JADRANKA: Jovanov, Latin 2, Herenda 3, Mužić 11, I. Kuljanić, M. Skočibušić, Škarica 17, Ž. Kovačević 25, Jović, M. Kuljanić, E. Skočibušić 2, Tariba 20.
KRK: Malović, Marijan 1, L. Crkvenčić, D. Crkvenčić, Jakupi, Tomee 5, Karabaić 14, Moravček 9, Kruljac 12, Hajdarević, Jerković 2, Krešić 19.

U utakmicu koju su označili kao jednu od onih u kojoj se ide po bodove, Lošinjani su krenuli vrlo dobro i završili prvu četvrtinu s jedanaest poena razlike. Bez mnogo rotiranja u momčadi, domaći su iskustvom držali stvari u svojim rukama, pa su šest i pol minuta prije kraja utakmice dohvatili čak i 20 poena razlike.

Ostali rezultati 16. kola: Crikvenica - Kraljevica 76:67, Kastav - Stoja 42:66, Rudar - Pazin 57:92, Rovinj - Kvarner 77:92, Šanac - FSV 86:82.

Poredak: Kvarner 32 boda (16-0), Stoja 30 (14-2), Rovinj 28 (12-4), Kraljevica 25 (9-7), FSV i Šanac po 24 (8-8), Crikvenica 22 (6-10), Krk, Kastav i Pazin po 21 (5-11), Rudar i Jadranka po 20 (4-12).

Parovi 17. kola: Kraljevica - Jadranka, Rovinj - Kastav, Kvarner - Crikvenica, Krk - Šanac, FSV - Rudar, Stoja - Pazin.