Perožić 15. kadet, seniorima županijska titula

Kruno Perožić / foto: B. Purić
Proteklog vikenda lošinjski su strijelci nastupali na županijskom i državnom prvenstvu u gađanju zračnom puškom...

Na državnom prvenstvu za kadete, održanom u Zagrebu, najuspješniji od članova SK "Mali Lošinj" bio je Kruno Perožić, osvojivši 15. mjesto s rezultatom 183 kruga. Na 68. mjesto plasirao se Kristijan Curri (173 kruga), a na 106. Zvonko Jukić (162). Sudjelovalo je 118 strijelaca, a u momčadskom poretku lošinjska trojka bila je 22.

Dan kasnije, u Rijeci, održano je seniorsko i juniorsko županijsko prvenstvo. Kod seniora momčadski, Lošinjanima je pripalo prvo mjesto, ispred "DVD Opatije" i "Rijeke". Pojedinačno je Marko Cindrić bio drugi (sa finalom 452,2 kruga), Rajko Bogdanović treći (445,8), Gracijano Pino sedmi (420,7), a Ivan Haluška plasirao se na 11. mjesto s 298 krugova. Sudjelovalo je 17 strijelaca.

Na juniorskom prvenstvu, Kruno Perožić bio je drugi s 446,9 krugova.