Zagrepčani sve osvojili

Lošinjski tenisač Ante Ercegović / foto: B. Purić
Svi trofeji "Jadranka kupa" za tenisač(ic)e do 14 godina, odigranog u Malom Lošinju - na terenima Velog žala, otišli su u Zagreb.

Među četrdesetak dječaka i samo četiri (!) djevojčice na turniru, igrali su i lošinjski predstavnici, iako mlađi od većine konkurenata. Ženski turnir igran je kružnim sustavom, a Petra Ivanišević izgubila je od Nike Valentičević (Samobor) 1:6, 0:6, od Veronike Senčar (Zagreb) 3:6, 0:6, a od pobjednice turnira Sare Zalukar (Zagreb) 5:7, 3:6.

Ante Petar Ercegović ispao je u kvalifikacijama, pobijedivši Varadžinca Kelemena, a izgubivši od Brajka (Đakovo) i Đereka (Zagreb). U utješnom turniru ispao je u četvrtfinalu od Frana Stilinovića (Zagreb) s 3:9.

Pobjednik turnira je Marin Jurković iz zagrebačkog TK "Zagi", koji je u finalu pobijedio Vida Kovačića (TK "Ivan Merz", Zagreb) 7:6(7), 6:3. U parovima, turnir su osvojili Zagrepčani Antun Katanec i Roko Horvat.