Četvorkom ispraćen "Zamet"

Braća Ivan i Domagoj Krajina u borbi / foto: B. Purić
Lošinjski su nogometaši ostvarili očekivanu pobjedu u nastavku borbe za prvo mjesto u Drugoj županijskoj ligi.

Utakmica Druge županijske nogometne lige, 11. kolo:
Lošinj - Zamet 4:0 (3:0)
MALI LOŠINJ - Igralište Čikat. Gledatelja: 130. Sudac: Šantić (Kastav). Pomoćnici: Stojaković (Lovran) i Mehinović (Viškovo).
Strijelci: 1:0 - Babić (5 - 11 m), 2:0 - Gojković (32 - autogol), 3:0 - Matešić (38), 4:0 - Matešić (57).
LOŠINJ: Milković, Matešić (od 76. Hofs), Cavedoni, Bondulić (od 73. Belušanec), Kajkara, Ćepulo (od 71. Spanjol), T. Mrvac, I. Krajina, D. Krajina (od 54. Antoninić), Babić (od 62. Margeta), Faflja. Trener: Batistić.
ZAMET: Prižmić (od 85. Kukuljan), Perković, Rupčić, Matković, Malinarić, Gojković (od 52. Matušan), Mravić, Morožin, Stefan (od 71. Kraljević), Žmirić (od 83. Marjanović), Mumiši (od 55. Radoš). Trener: Stipanov.
Žuti kartoni: Ćepulo (Lošinj), Gojković, Rupčić, Radoš, Stefan, Matušan (Zamet).
Crveni karton: Rupčić (87, drugi žuti).

Otvorilo se već u petoj minuti pogotkom Boška Babića s bijele točke, uslijedio je autogol Dina Gojkovića, a potkraj prvog poluvremena strijelac je bio Edi Matešić, nakon što je Babić ubacio iz mrtvog kuta za Tina Mrvca, čiji udarac vratar Toni Prižmić odbija, ali samo do Matešića. Ponovo se Matešić upisao u strijelce u drugom poluvremenu, pa je s četiri primljena pogotka s Čikata ispraćena momčad koju vodi Adriano Stipanov, ne tako davno trener u omladinskom pogonu "Lošinja".

Ostale utakmice 11. kola bit će odigrane u nedjelju: Vrbovsko - Goranka, Goranin - Gomirje, Željezničar - Snježnik, Mrkopalj - Polet.

Trenutni poredak: Goranin 25 bodova, Lošinj 23 (utakmica više), Polet 17, Gomirje 16, Zamet 14 (utakmica više), Vrbovsko 11, Goranka 10, Željezničar 8, Mrkopalj 7, Snježnik 6.
U sljedećem će kolu "Lošinj" biti domaćin ravnogorskoj "Goranki".