"Rovinj" uzeo bodove u završnici

Jerneić (desno) je poentirao kraj Cindrića, ali iz zaleđa / foto: B. Purić
U "rovovskoj" borbi s gostima iz Rovinja, nogometaši "Lošinja" ostali su praznih ruku - pogodak odluke pao je u završnici susreta.

Utakmica Četvrte HNL Zapad, 8. kolo:
Lošinj - Rovinj 0:1 (0:0)
MALI LOŠINJ - Igralište Čikat. Gledatelja: 70. Sudac: Majnarić (Rijeka). Pomoćnici: Drašković i D. Badjuk (oba Rijeka).
Strijelac: 0:1 - Kazalac (75).
LOŠINJ: Popović, Marković (od 59. Faflja), Malović (od 46. Vlakančić), Jergović, Erceg, Šepuka (od 81. Španjol), Golubić, Gršković, Jerneić, T. Mrvac, Bondulić (od 77. Ćepulo). Trener: Škoda.
ROVINJ: Cindrić, Tanković, Rojnić (od 60. Matošević), A. Pamić, Hoxha, Hasanbegović, S. Pamić, Bernobić, Kazalac (od 82. Maružin), Stojanov (od 88. Paulinić), Špiranac (od 90. Butući). Trener: Peruško
Žuti kartoni: T. Mrvac, Ćepulo, Erceg, Jerneić, Golubić, Gršković (Lošinj), Stojanov, Maružin (Rovinj).
Crveni karton: Gršković (75).

Mnogo nervoze na današnjoj utakmici na Čikatu ilustrira podatak o osam žutih i jednom crvenom kartonu, s tim da je sve to, osim dva žuta, bilo zbog prigovora. U prvom su poluvremenu obje momčadi imale sličan problem - razvijale bi dobre akcije, ali bi u posljednjem koraku nastupali problemi, pa se tako u nekoliko navrata lopta "šuljala" petercem, a da je nitko ne bi pospremio u mrežu.

U posljednjih 25 minuta utakmice zbilo se sve ono važno - nekoliko kartona za domaće, zbog prigovora, vjerojatni prekršaj nad Tinom Mrvcem u kaznenom prostoru u 70. minuti, koji sudac Majnarić nije ocijenio dovoljnim za jedanaesterac, a par minuta nakon toga i najprije nedosuđen prekršaj domaćih, potom i gostiju - igra se nastavila brzim protunapadom "Rovinja" zaključenim pogotkom Damira Kazalca. Nakon prigovora, Tin Gršković dobio je najprije žuti, pa onda i crveni karton. Još je u 88. minuti T. Mrvac imao zanimljiv pokušaj iskosa s ruba šesnaesterca, no nije pogodio, pa je ostalo 1:0 za goste.

Ostali rezultati 8. kola: Borac - Halubjan 2:1, Orijent 1919 - Vinodol 1:1, Naprijed - Uljanik 4:2, Nehaj - Vihor 2:1, Funtana - Cres 0:2, Crikvenica - Mladost 5:0, Otočac - Grobničan 0:2.

Poredak: Grobničan, Nehaj 19 bodova, Naprijed 18, Orijent 17, Crikvenica, Cres 13, Halubjan, Rovinj, Funtana 11, Otočac 9, Vinodol, Uljanik 8, Borac, Vihor 7, Mladost 5, Lošinj 2.

Parovi 9. kola (21. listopada): Cres - Lošinj, Grobničan - Borac, Mladost - Otočac, Rovinj - Crikvenica, Vihor - Funtana, Uljanik - Nehaj, Vinodol - Naprijed, Halubjan - Orijent 1919.